Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Home staging pri predaji nehnuteľnosti

Pridané: 20.7.2020

Skôr ako Vás zoznámime s HOME STAGINGOM musíme na začiatok povedať: my, v realitnej kancelárii SomDoma, nepatríme k tým, ktorí prídu nafotia nehnuteľnosť a zverejnia ponuku predaja. S nami bude cesta k prezentácii Vašej nehnuteľnosti na predaj síce dlhšia, ale na dobré sa oplatí niekedy počkať. 

PREČO JE DNES HOME STAGING NEVYHNUTNÝ PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI?

Tak ako vo vzťahoch, aj pri kúpe nehnuteľnosti je prvý dojem často rozhodujúci, a preto je príprava nehnuteľnosti na predaj, takzvaný home staging veľmi dôležitou súčasťou marketingu každého realitného makléra. U nás, v SomDoma, si dávame veľmi záležať na prezentácii nehnuteľnosti a už pri prvom kontakte s predávajúcim si dohodneme stratégiu, vďaka ktorej docielime urýchlenie predaja za požadovanú cenu. V Amerike je služba home staging veľmi žiadaná a často ju realitné kancelárie ponúkajú za nemalú finančnú odmenu. Ak však zveríte Vašu nehnuteľnosť do našich rúk, my Vám so všetkým radi pomôžeme.

 

Ako nehnuteľnosť pripravíme na fotenie a 3D prehliadku?

Každá nehnuteľnosť v sebe skrýva potenciál, no nie každý potenciálny kupujúci ho v nej vidí, a preto je dôležité predstaviť mu ju v jej najlepšej podobe. Preto je už pri príprave nehnuteľnosti na fotenie dôležité poupratovať, zbaviť byt, či dom nadbytočných vecí. Napriek tomu, že je plusom ak priestor pôsobí domácky, je potrebné odstrániť napríklad množstvo kozmetiky, ktoré bežne hromadíme v kúpeľni a usporiadať poličky tak, aby to nepôsobilo preplneným dojmom. Ak predávate rodinný dom, treba prihliadnuť aj na okolie domu, pokosiť trávnik atď. Váš realitný maklér vám poradí aj s drobnými zmenami, ako napríklad s odstránením nadbytočného nábytku, alebo len jeho premiestnením a upozorní Vás na drobné opravy, ak je to potrebné. Budete prekvapení, ako aj tá najmenšia zmena ovplyvní celkové vyznenie priestoru. Na fotkách síce čerstvé kvety vo váze, alebo čerstvo upečený koláč, či uvarenú kávu cítiť nebude, ale hneď vytvoria pocit domova, tak dôležitý pre každého potenciálneho kupujúceho. Zároveň je dôležité pripomenúť, že vďaka modernej technológii nám 3D prehliadka umožňuje virtuálne sa „poprechádzať“ po nehnuteľnosti a zamilovať sa do nej na prvý pohľad.  

 

Ako sa pripraviť na návštevy?

Tak ako pri prvom rande, aj tu je dôležité, aby osobné stretnutie nebolo sklamaním. Takže úlohou majiteľov je udržať poriadok a estetiku, ktorú záujemci o kúpu poznajú z fotografií a 3D prehliadky. Rovnako nezabudnite vyvetrať všetky miestnosti a odstrániť veľmi osobné predmety, ak je to možné. Skúste sa na svoju nehnuteľnosť pozrieť z pohľadu kupujúceho a vyzdvihnite jeho prednosti. Každá informácia, ktorú poskytnete Vášmu realitnému maklérovi je nesmierne dôležitá, či už je pozitívna, alebo negatívna. Malé nedostatky odstránime a tým zvýšime cenu Vašej nehnuteľnosti. Zo skúseností vieme, že home staging nie je stratou času a financií, práve naopak. Radi Vás budeme sprevádzať celým procesom predaja, až kým si nový majiteľ s radosťou nepovie: „SOM DOMA!“